دنیای رنگ‌های واقعی با تلویزیون های QLED

1402/12/19

دنیای رنگ‌های واقعی با تلویزیون های QLED

تلویزیون‌های QLED | غرق در جزئیات، محو در تماشای بی‌نقص

 

تکنولوژی QLED چیست؟

QLED مخفف Quantum Light-Emitting Diode است که به طور خلاصه از آن به عنوان Quantum Dot یاد می‌شود. در حقیقت در تلویزیون‌های  QLED، لایه‌ای از ذرات کوچک و نیمه رسانای کوانتوم دات که در واقع عناصر بسیار ریز و با ابعاد نانو می باشند؛ به سایز های مختلفی تقسیم بندی شده اند و بر روی بک‌لایت LED  قرار می‌گیرند و کنترل بهتری روی خروجی رنگ و میزان روشنایی پس‌زمینه دارند.

هرچه اندازه نقاط کوانتومی بزرگتر باشد رنگ نمایش داده شده قرمز تر و هرچه نقاط کوانتومی کوچک تر باشند رنگ نمایش داده شده آبی تر است. این ذرات قابلیت بازتاب و نمایش طیف وسیعی از رنگ ها با کیفیت بسیار بالا را دارند زیرا اندازه طول موج و سرعت نور در سطح کوانتومی تنظیم شده است.

با دارا بودن پیکسل‌های کوانتومی تصاویر با جزئیات بالا و رنگ‌های واقعی‌تر ارائه می‌دهند. این تکنولوژی به تصاویر عمق و واقعیت بیشتری بخشیده و تجربه تماشای بی‌نظیری را برای تماشاگران را ایجاد می‌کند.

این تلویزیون‌ها معمولا تا 4000 نیت روشنایی را پشتیبانی می‌کنند. همچنین پنل‌های QLED برخلاف نمایشگرهای  OLED، به نور پس‌زمینه نیاز دارند؛ که این نور پس‌زمینه اغلب بسیار قوی‌تر از دیودهای منتشرکننده‌ی نور در OLED است و در نتیجه نسبت به تلویزیون‌های اولد، روشنایی بیشتری دارد.

 

Quantum Dot یا QLED چگونه کار می کند؟

QLED یا Quantum Dot ها به نور وارد شده از پس‌زمینه تلویزیون واکنش نشان می‌دهند. هر نقطه کوانتومی بر اساس اندازه خود رنگ خاصی تولید می‌کند. این رنگ‌های تولید شده با ترکیب دقیق و بهینه Quantum Dot  ها، رنگ‌های زنده و واقعی را تشکیل می‌دهند. این فرآیند باعث افزایش کیفیت تصویر و جلب توجه بیشتر می‌شود.

همچنین QLED با بهره‌گیری از این تکنولوژی، توانسته‌است کنتراست تصاویر را ارتقا دهد و جزئیات کوچک تری را با وضوح بیشتری نمایش دهد. فناوری کیو ال ای دی این امکان را به تماشاگران ارائه می‌دهد تا حتی در صحنه‌های پرحرکت، هر جزئی را به وضوح مشاهده کرده و دقت رنگ در پشت سر تاری دید هم از بین نخواهد رفت

با این وجود به دلیل استفاده از فناوری کوانتوم دات، میزان کنتراست در تلویزیون و مانیتورهای QLED بسیار بالاتر از فناوری LED/LCD است. از سوی دیگر،QLED  با این فناوری می‌تواند زاویه دید گسترده‌تری ارائه دهد. و به کاربران این امکان را می‌دهد تا از هر زاویه‌ای تصویر را بدون افت کیفیت مشاهده کنند.

طول عمر پیکسل ها یک مسئله مهم در نمایشگرهایی است که دقت رنگ بالایی را به همراه دارند. پنل های QLED با استفاده از Quantum Dot، به کاربران این اطمینان را می‌دهد که رنگ‌ها به طور پایدار نمایش داده می‌شوند. این ویژگی بسیار حیاتی است زیرا تضمین می‌کند که رنگ تصاویر به مرور زمان تغییر نخواهند کرد. طول عمر پیکسل های QLED بسیار بالا بوده و به هیچ وجه در دراز مدت، دقت رنگ آنها کاهش پیدا نخواهد کرد.

با تکنولوژی  Quantum Dot، مشکلات مربوط به اثرات نور پس‌زمینه در QLED به حداقل می‌رسد. به این معنا که تصاویر بدون هر گونه مشکل از جمله “شبح تصویر” قابل مشاهده خواهد بود. نشت نور یا همان Light Leakage  نیز که در بسیاری از تلویزیون های LED وجود دارد، جایی در نمایشگرهای QLED ندارد.

 

تلویزیون‌های  QLED، دروازه‌ای به دنیای رنگ‌های واقعی و تصاویر خیره‌کننده:

 • تصاویر با جزئیات خیره‌کننده: ذرات کوانتومی، دریچه‌ای به سوی دنیای رنگ‌های واقعی و تصاویر با جزئیات دقیق هستند.
 • روشنایی بی‌نظیر:  غرق در نوری تا 4000 نیت شوید و وضوح تصویر را در هر محیطی تجربه کنید.
 • کنتراست بی‌مثال:  عمق تصاویر را با کنتراست بی‌نظیر QLED لمس کنید و از وضوح جزئیات در تاریکی و روشنایی لذت ببرید.
 • زاویه دید گسترده:  فرقی نمی‌کند کجا نشسته‌اید، کیفیت تصویر QLED از هر زاویه‌ای بی‌نظیر است.
 • طول عمر بالا: با خیال آسوده از رنگ‌های ثابت و تصاویر باکیفیت لذت ببرید، چرا که QLED طول عمری طولانی و پایدار دارد.
 • فناوری ضد هاله و نشت نور:  با خیال آسوده از تصاویر بدون نقص و بدون هاله لذت ببرید.

تلویزیون های QLED مکسیدر، تجربه ای بی نظیر؛ فراتر از یک تلویزیون:

 • غرق در دنیای رنگ‌های واقعی: با طیف وسیع رنگ‌های  QLED، دنیایی واقعی و زنده را در قاب تلویزیون خود تجربه کنید.
 • جزئیاتی که تا به حال ندیده‌اید:  وضوح و دقت تصاویر تلویزیونهای QLED مکسیدر شما را مجذوب جزئیات می‌کند.
 • روشنایی که شما را محو می‌کند:  با روشنایی بی‌نظیر  تلویزیونهای QLED مکسیدر ، حتی در روشن‌ترین محیط‌ها هم از وضوح تصویر لذت ببرید.
 • تجربه‌ای سینمایی در خانه:  با زاویه دید 178 درجه تلویزیونهای QLED مکسیدر ، از هر نقطه از منزل تصویری بی‌نظیر را تماشا کنید.
 • کیفیت پایدار و ماندگار:  با طول عمر بالای  تلویزیونهای QLED مکسیدر ، سال‌ها از تصاویر باکیفیت لذت ببرید.
 • تصاویر بدون نقص:  با تکنولوژی ضد هاله و نشت نور، غرق در تماشای تصاویری شفاف و بدون نقص شوید.

تاریخ انتشار :

1402/12/19

دسته بندی